ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8573444
*
nr 857 3444
Spegel
Metall, längd: 240 cm, höjd: 135 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 november 2013
kl 19:23:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/11 14:16:15
1
Vinnande bud
2/11 09:11:16
2
1.000 kr
2/11 09:11:24
2
1.200 kr
4/11 10:22:17
3
1.400 kr
4/11 10:22:29
3
1.600 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:45
*
Spegel
nr 857 3444
Spegel
Metall, längd: 240 cm, höjd: 135 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/11 14:16:15 | 1 | Vinnande bud |
2/11 09:11:16 | 2 | 1.000 kr |
2/11 09:11:24 | 2 | 1.200 kr |
4/11 10:22:17 | 3 | 1.400 kr |
4/11 10:22:29 | 3 | 1.600 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:45